Naczynia biodegradowalne

Szukacie nowych pomysłów na działanie w turystyce/gastronomii?

Czas pomyśleć nad ofertą naczyń biodegradowalnych.


Wiele firm organizujących swoje spotkania integracyjne lub w celach prezentacji marki wybiera lokalizacje na świeżym powietrzu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zjedzenie kiełbaski z grilla nigdzie nie smakuje tak dobrze jak właśnie w jakimś ustronnym zielonym, odciętym od zgiełku codzienności skrawku natury.

Problem polega na tym, że często po takich spotkaniach natura cierpi między innymi z powodu pozostawionych plastikowych lub styropianowych talerzyków, kubków lub sztućców. Sytuacja jest tym bardziej kompromitująca gdy firmą zapraszającą na takie spotkanie jest związana z działaniami na rzecz zachować pro ekologicznych. I jaki obraz w oczach kontrahenta pozostanie gdy producent ogniw fotowoltaicznych na takim spotkaniu zaserwuje poczęstunek na plastikowych lub styropianowych talerzykach, które wyrzucone w pobliskie zarośla będą rozkładały się przez dziesiątki lub setki lat? Jest na to rozwiązanie – naczynia biodegradowalne.

Wykonane z różnego rodzaju materiału: z liści palmowych, z otrąb pszennych (produkt oraz pomysł polskiego autorstwa), z trzciny cukrowej, ze skrobi termoplastycznej (CPLA), z drewna lub kukurydzy (PLA). O bardzo wielu kształtach, formach i szerokim asortymencie: talerze, miski, kubki, półmiski, pojemniki śniadaniowe itp. Każdy znajdzie coś pasującego do określonej imprezy lub do stylu swojej firmy. Rynek na te produkty rośnie w tempie 200-300% rocznie. Dużą zasługą jest wzrost świadomości klientów w temacie ochrony środowiska oraz budowania wizerunku swojej firmy jako społecznie odpowiedzialniej.

Naczynia z otrąb – to produkt polski, wykonany z polskich zbóż jako produkt dodatkowych przy przetwórstwie zbóż. Naczynia są koloru beżowo-brązowego o zapachu skórki od chleba. Produkty są bezpieczne dla środowiska, dzieci oraz zwierząt. Po spełnieniu swojego zadania mogą stać się pokarmem dla zwierząt bez obaw o skutki uboczne. Więcej informacji na stronie producenta www.biotrem.pl .

Dla uświadomienia – naczynia papierowe, które wydawałoby się są bardzo ekologiczne z powodu zastosowania tak przyjaznego dla środowiska materiału jak papier, w celu podniesienia swojej wytrzymałości powlekane są cienką warstwą tworzywa sztucznego!

Należy zdać sobie sprawę z jednego mankamentu tych rozwiązań, przynajmniej na tą chwilę – wyższej ceny niż naczynia plastikowe lub styropianowe. Jak wszystko co jest nowe na rynku jest droższe, ale czy działanie z myślą o ochronie środowiska można przeliczać na pieniądze? Przekonajmy i zachęćmy do pomysłu naszego klienta aby sam postanowił wybrać zamiast standardowego talerzyka plastikowego właśnie rozwiązanie pro ekologiczne i za nie odpowiednio zapłacił.

Jeżeli organizujesz zielone szkoły, masowe imprezy przy grillu, biwaki, pikniki rodzinne lub dostarczasz catering na tego typu imprezy to pomyśl o alternatywie i postaw na naczynia biodegradowalne.

Gdzie można je kupić? Wystarczy poszukać w Internecie wpisują hasło „naczynia biodegradowalne” i trafisz na kilka sklepów które zajmują się dostawami całego asortymentu tego rodzaju produktów.

.