Konferencja Rowerowa

bike-233379_1280

 Polskie statystyki dotyczące rannych i zabitych rowerzystów należą do najgorszych w Europie. Poruszanie się rowerami staje się coraz bardziej popularne w dużych miastach. Trend ten jest bardzo pozytywny i pożądany, jednakże może przyczyniać się do utrzymania tendencji rosnącej ilości wypadków z udziałem rowerzystów. Stajemy dzisiaj przed wyzwaniem opracowania bardziej wydajnych i skuteczniejszych systemów edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Podczas konferencji prezentowane będą nowatorskie inicjatywy edukacyjne realizowane przez samych rowerzystów, a skierowane do dzieci i młodzieży. Są one dzisiaj uzupełnieniem standardowego systemu edukacji szkolnej zwłaszcza w zakresie poprawy bezpieczeństwa rowerzystów na drodze.

Zapraszają:
Ewa Wolak– Poseł na Sejm RP, Przewodnicząca Parlamentarnej Grupy Rowerowej
Cezary Grochowski– Wiceprezes ogólnopolskiej sieci organizacji rowerowych „Miasta dla Rowerów”
Potwierdzenie obecności (do 13 marca 2015) na adres e-mail: kontakt@rowerowaszkola.pl
Udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Telefon kontaktowy: 889 497 104

Konferencja organizowana w ramach projektu „Rowerowa Szkoła”. Rowerowa Szkoła – zintegrowany program edukacyjny na rzecz promocji komunikacji rowerowej oraz kształtowania proekologicznych zachowań komunikacyjnych wśród dzieci i młodzieży w miastach” Projekt realizowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przez Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa