Pogoda na lato 2016

Lato 2016Pogoda jest trudna do przewidzenia, szczególnie że ostatnio potrafi nas zaskakiwać, więc to tylko mniej więcej jakieś plany pogodowe. Mówiąc o lecie mamy na myśli koniec czerwca, cały lipiec i sierpień, oraz wrzesień. Na pewno każdy ma nadzieję, że letnia pogoda dopisze, będzie mało deszczowych dni, a temperatury będą wysokie.

Koniec czerwca przyniesie nam temperatury od 21 do 26 stopni Celsjusza. Upałów możemy spodziewać się w lipcu. Połowa miesiąca zapowiada się z temp. do 29 stopni Celsjusza. Najcieplejszy okres to koniec miesiąca, gdzie termometry mogą pokazać do 31 stopni. Sierpień zapowiada się nieco chłodniej, ale i tak bardzo ciepło. Pierwsza połowa miesiąca to zakres od 23 do 30 stopni ciepła, a w drugiej połowie sierpnia będzie od 21 do 26 stopni. Najcieplej zapowiada się więc końcówka lipca i sam początek sierpnia, kiedy nadejdzie dwu tygodniowa fala upałów. Wrzesień zapowiada się ciepło i przyjemnie, czyli bez upałów. Termometry pokażą nam od 18 d 21 stopni ciepła, ale raczej bez opadów deszczu.

W lipcu i w sierpniu ma się pojawić sporo deszczowych dni, jednak mimo tego temperatury będą wysokie. Najlepiej planować urlop po 20 lipca lub w pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy w całej Polsce będzie bardzo pogodnie i gorąco i bez opadów deszczu.